1 Duyurular - Ulusal Klinik Araştırma Altyapı Ağı (TUCRIN)

Biyoteknolojik İlaçlar Dernegi (BİYİLDER) Sempozyumu

15.11.2018

Biyoteknolojik İlaçlar Derneği (BİYİLDER) 20 Aralık 2018 tarihinde Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. Kat Toplantı Salonu'nda "Biyoteknolojik İlaç Geliştirme Süreçleri ve Ekonomik Boyut" konulu sempozyum düzenleyecektir. 

Detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın
 

ICR Eğitim Programları

21.09.2018

Klinik Araştırma Enstitüsü (ICR) 2018 yılı eğitim programları hakkında bilgi ve başvuru için tıklayın
 

Tıbbi Cihaz Araştırmaları ve Üretiminde Güncel Düzenlemeler Toplantısı

26.10.2018

TUCRIN koordinatörlüğünde, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı ve Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun desteği ile 25 Ekim 2018 tarihinde, İzmir’de “Tıbbi Cihaz Araştırmaları ve Üretiminde Güncel Düzenlemeler Toplantısı” 72 kişinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Toplantı sunumlarına ulaşmak için tıklayın
Toplantı fotoğrafı için tıklayın
 

Araştırmacıların Klinik Araştırma Gerçekleştirirken Karşılaştıkları Sorunlar ve İhtiyaçlar: Pilot Bir Anket Çalışması

21.09.2018

TUCRIN'in "Araştırmacıların Klinik Araştırma Gerçekleştirirken Karşılaştıkları Sorunlar ve İhtiyaçlar: Pilot Bir Anket Çalışması" adlı makalesi Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi dergisinin 2018 yılı 2. sayısında yayınlanmıştır. 

Makalenin tam metnine ulaşmak için tıklayın
 

Tıbbi Cihaz Araştırmaları ve Üretiminde Güncel Düzenlemeler

09.10.2018

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü, Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığı, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve TUCRIN tarafından 25 Ekim 2018 tarihinde, İzmir’de “Tıbbi Cihaz Araştırmaları ve Üretiminde Güncel Düzenlemeler” adlı bir toplantı düzenlenecektir.

Toplantının amacı güncellenen tıbbi cihaz mevzuatı doğrultusunda, tıbbi cihaz alanındaki araştırma ve üretim süreçlerindeki gelişmeler hakkında katılımcıları bilgilendirmektir.

Toplantı hakkında detaylı bilgi ve kayıt için tıklayın
 

Yeni IMI Çağrıları

01.08.2018

"The Innovative Medicines Initiative (IMI)" tarafından 18 Temmuz 2018 tarihinde, "Antimicrobial Resistance (AMR) Accelerator Programme" adlı program altında 2 yeni çağrı açılmıştır. Çağrılar için son başvuru tarihi 24 Ekim 2018'dir.

Çağrı alanları: Beyin bozuklukları (Alzheimer hastalığı, Parkinson hastalığı, Huntington hastalığı, majör depresyon, v.b.) immün sistem aracılı hastalıklar (Romatoid Artrit, Lupus, Crohn, Kolit gibi iltihaplı bağırsak hastalıkları), ve dermatit ve sedef gibi cilt hastalıkları.

Detaylı bilgi içi tıklayın
 

Klinik Araştırma Birimleri (Merkezleri) ve Uygulama Standardizasyonları Çalıştayı

21.09.2018

"Klinik Araştırma Birimleri (Merkezleri) ve Uygulama Standardizasyonları Çalıştayı" Türk Tıbbi Onkoloji Derneği, Klinik Araştırmalar Derneği,TUCRIN, T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu ve Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı iş birliğiyle 19 Eylül 2018 tarihinde Antalya'da gerçekleştirilmiştir.
 

2. Uluslararası Hakemli BITRECS Çağrısı

01.08.2018

The Institut d’Investigacions Biomèdiques August Pi i Sunyer (IDIBAPS) klinisyen-bilim insanlarına iş fırsatı sunma amaçlı 2. Uluslararası Hakemli "Biomedicine international training research programme for excellent clinician-scientists (BITRECS)" Çağrısı" nı başlattı. Çağrı için son başvuru tarihi 30 Eylül 2018'dir. 

Detaylı bilgi ve başvuru için tıklayın
 

Creative Commons Lisansı